Podsumowanie konkursu The Big Challenge

on 17 czerwiec 2019
Odsłony: 710

wow

W kwietniu uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do interaktywnego konkursu języka angielskiego The Big Challenge. Jest to konkurs międzynarodowy, skierowany do uczniów szkół podstawowych z państw Europy. Przed konkursem uczniowie mogą ćwiczyć swoje umiejętności językowe na specjalnej platformie treningowej, rozwiązywać quizy, słuchać nagrań audio i oglądać krótkie filmiki językowe. Podczas konkursu każdy uczeń otrzymuje zestaw 45 pytań, które rozwiązuje online. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród naszych uczniów - wzięło w nim udział 40 uczniów z klas 4-8 szkoły podstawowej oraz z oddziału gimnazjalnego. Warto dodać, że w konkursie wzięło udział 6 625 szkół w Europie, a uczestników konkursu na różnych poziomach było ponad 600 tysięcy!

Mimo tak ogromnej konkurencji nasi uczniowie uzyskali dobre wyniki, a do formuły i sposobu organizacji konkursu odnieśli się  bardzo pozytywnie. Maksymalnie można było zdobyć 350 punktów, a do najlepszych w szkole należeli:

Poziom 1             – Jakub Białek, kl. 5a - 296.25 punktów

Poziom 1             – Patryk Puchacz, kl. 5c -296.25 punktów

Poziom 2             – Julia Dąbek, kl. 6 - 278.75 punktów

Poziom 3             – Kacper Stopa, kl. 7 – 246.26 punktów

Poziom 4             – Robert Malikowski, kl. 8b – 316.25 punktów

Poziom 5             – Hanna Mucha, kl. 3a gimnazjum – 190 punktów

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach językowych.

?>