Powiatowe Igrzyska w pływaniu - wyniki

on 20 czerwiec 2019
Odsłony: 457

wow

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kalinówce brali udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu (klasy VI i młodsze oraz klasy VII, ale dzieci urodzone w 2006 roku) oraz Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu (klasy VII Szkoły Podstawowej i starsi oraz III klasa Gimnazjum). Zawody odbyły się dnia 23.05.2019 roku w Bełżycach. Na zawody wyjechało 29 uczniów.  Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kalinówce brali udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu (klasy VI i młodsze oraz klasy VII, ale dzieci urodzone w 2006 roku) oraz Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu (klasy VII Szkoły Podstawowej i starsi oraz III klasa Gimnazjum). Zawody odbyły się dnia 23.05.2019 roku w Bełżycach. Na zawody wyjechało 29 uczniów.  Brali oni udział w konkurencjach indywidualnych na dystansach 50 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym, a także w sztafetach 6x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. W Igrzyskach Dzieci rywalizowali uczniowie reprezentujący szkoły z następujących miejscowości: Niemce, Wysokie, Bełżyce, Jabłonna, Krzczonów, Żabia Wola, Palikije i Kalinówka. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rywalizowali uczniowie reprezentujący szkoły z następujących miejscowości: Niemce, Krzczonów, Bełżyce, Palikije, Wysokie, Żabia Wola i Kalinówka.

Najlepsze wyniki uzyskali:

POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI:
II miejsce      Dąbek Julia, ur. 2007r.   kl. VI – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
II miejsce      Rak Piotr, ur. 2006r.   kl. VI – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
III miejsce     Parol Wiktoria, ur. 2008r.   kl. IVc – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
III miejsce     Chmiel Agata, ur. 2006 r.   kl. VII – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
III miejsce     Rak Adam, ur. 2008r.   kl. IVa – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
III miejsce     Mazur Bartłomiej, ur. 2006r.   kl. VI – na dystansie 50 m stylem motylkowym,

II miejsce   sztafeta 6x25 metrów stylem dowolnym chłopców,
III miejsce  sztafeta 6x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt.  

Składy sztafet:
- Kasprzak Szymon, ur. 2006r.   kl. VII,
- Rak Piotr, ur. 2006r.   kl. VI,
- Rak Adam, ur. 2008r.   kl. IVa,
- Mazur Bartłomiej, ur. 2006r.   kl. VI,
- Snopek Paweł, ur. 2007r.   kl. Vc,
- Brzuch Karol, ur. 2008r.   kl. IVa,
- Niedziałek Maciej, ur. 2007r.   kl. Vb (rez.), 
- Dąbek Julia, ur. 2007r.   kl. VI,
- Chmiel Agata, ur. 2006r.    kl. VII,
- Gołębiowska Wiktoria, ur. 2006r.    kl. VI,
- Kuźnicka Hanna, ur. 2008r.    kl. IVb,
- Gruda Julia, ur. 2007r.    kl. VI,
- Samborska Wiktoria, ur. 2006r.    kl. VI,
- Parol Wiktoria, ur. 2008r.    kl. IVc (rez.).


Pozostałe miejsca:
IV miejsce     Kasprzak Szymon, ur. 2006r.   kl. VII – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
IV miejsce     Brzuch Karol, ur. 2008r.   kl. IVa – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
V miejsce      Gołębiowska Wiktoria, ur. 2006r.   kl. VI – na dystansie 50 m stylem dowolnym,
VII miejsce    Gruda Julia, ur. 2007r.   kl. VI – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
VIII miejsce   Niedziałek Maciej, ur. 2007r.   kl. Vb – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
VIII miejsce   Samborska Wiktoria, ur. 2006r.   kl. VI – na dystansie 50 m stylem klasycznym,

Dyskwalifikacja:
Snopek Paweł, ur. 2007r.   kl. Vc – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
Kuźnicka Hanna, ur. 2008r.   kl. IVb – na dystansie 50 m stylem motylkowym.


POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:
I miejsce    Staniak Maciej, ur. 2005r.   kl. VIIIa – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
II miejsce   Podniesiński Piotr, ur. 2005r.   kl. VIIIb – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
II miejsce   Borkowska Aleksandra, ur. 2004r. kl. IIIb G – na dystansie 50 m stylem dowolnym,
III miejsce  Szala Oliwia, ur. 2005r.   kl. VII – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
III miejsce  Hargot Błażej, ur. 2004r.   kl. VIIIa – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
III miejsce  Borkowski Krzysztof, ur. 2004r.   kl. IIIb G – na dystansie 50 m stylem dowolnym,
II miejsce    sztafeta 6x25 metrów stylem dowolnym chłopców.

Skład sztafety:
- Borkowski Krzysztof, ur. 2004r.   kl. IIIb G,
- Staniak Maciej, ur. 2005r.   kl. VIIIa,
- Podniesiński Piotr, ur. 2005r.   kl. VIIIb,
- Garbacz Filip, ur. 2005r.   kl. VII,
- Mucha Bartosz, ur. 2005r.   kl. VII,
- Hargot Błażej, ur. 2004r.   kl. VIIIa,
- Małaj Karol, ur. 2003r.   kl. IIIb G (rez.),
- Szumski Jakub, ur. 2005r.   kl. VII (rez.).

Pozostałe miejsca:
IV miejsce  Cholewa Iga, ur. 2005r.   kl. VII – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
IV miejsce  Kamińska Marcelina, ur. 2005r.   kl. VII – na dystansie 50 m stylem dowolnym,
IV miejsce  Kostrubiec Alicja   kl. VIIIa – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
V miejsce   Szumski Jakub, ur. 2005r.   kl. VII – na dystansie 50 m stylem klasycznym,
V miejsce   Kościk Antonina, ur. 2004r.   kl. VIIIa – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
VII miejsce Małaj Karol, ur. 2003r.   kl. IIIb G – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
VIII miejsce Mucha Bartosz, ur. 2005r.   kl. VII – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
VIII miejsce Garbacz Filip, ur. 2005r.   kl. VII – na dystansie 50 m stylem dowolnym,

IV miejsce   sztafeta 6x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt.
Skład sztafety:
- Kamińska Marcelina, ur. 2005r.   kl. VII,
- Borkowska Aleksandra, ur. 2004r.   kl. IIIb G,
- Szala Oliwia, ur. 2005r.   kl. VII,
- Kostrubiec Alicja   kl. VIIIa,
- Kościk Antonina, ur. 2004r.   kl. VIIIa,
- Bartoszek Anna, ur. 2004r.   kl. VIIIa,
- Cholewa Iga, ur. 2005r.   kl. VII (rez.).

Dyskwalifikacja:
Bartoszek Anna, ur. 2004r.   kl. VIIIa – na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Wiechnik – trener pływania. Opiekunami byli pan A. Staniak i p. A. Kasprzak.

?>