Projekt przyrodniczy w 3b

on 29 październik 2019
Odsłony: 838

2019_10_projekt_przyrodniczy_3b_1

Klasa 3b rozpoczyna kolejny ogólnopolski projekt – tym razem przyrodniczy .We współpracy z Uniwersytetem Dzieci uczniowie wraz z wychowawcą Agnieszka Tyniec realizują zadania projektowe pt: „ Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?”.

W dniu 28.10 uczniowie zostali zapoznani z celami projektu oraz otrzymali Indeksy ucznia, do których będą wklejać punkty za aktywny udział .

Projekt obejmie między innymi takie tematy jak: gdzie mieszkają jeże, komu potrzebne są dżdżownice i jak tropić zwierzęta.

Uczniowie poznają prawa panujące w naturze oraz przekonają się, jaki wpływ ma na nią człowiek. Będą prowadzić proste obserwacje przyrodnicze, wykonywać doświadczenia, tworzyć notatki i samodzielnie wyciągać wnioski. Ponadto, dzieci poznają wiele gatunków roślin i zwierząt oraz dowiedzą się, jak chronić przyrodę. W tym celu wykorzystane zostaną liczne gry dydaktyczne i zabawy ruchowe.

ROZPOCZYNAMY!!!!

 

?>