Konkurs "Odkryj z nami rzemiosło" - I miejsce!

on 02 listopad 2019
Odsłony: 955

2019_10_odkryj_rzemioslo_9

We współczesnym świecie ogromną rolę odgrywa świadome planowanie własnej ścieżki kariery zawodowej. Aby podjąć właściwą decyzję należy jak najwcześniej poznać siebie, swoje predyspozycje i możliwości kształcenia.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom uczennice naszej szkoły 29 października 2019 r.wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie „Odkryj z nami rzemiosło!” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 w Lublinie im. Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.

Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i wspieranie założeń dydaktyczno-wychowawczych programu wychowania szkolnego.

Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami dotyczącymi wiedzy na temat rzemiosła ze szczególnym uwzględnieniem rzemiosła Lubelszczyzny. Nie zabrakło też zadań praktycznych np. sprawdzenie umiejętności obrębiania materiału. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe! Jak nawlec igłę i jak szyć żeby materiał się nie marszczył?

Wszystkie zadania konkursowe były dla uczniów wielkim wyzwaniem. Poziom konkursu był wysoki.

Tym bardziej cieszy fakt, że uczennice z klasy VI A: Lena Chróścik, Zuzanna Mazur oraz Amelia Młynarczyk zdobyły I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

> > > DYPLOM < < <

?>