CodeWeek 2020 w SPK

kid programming

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnoświatowym projekcie "CodeWeek". Uczniowie uczestniczyli w zajęciach mających na celu popularyzowanie nauki programowania oraz zaznajamiania z najnowszymi technologiami i drogami rozwoju. W naszej szkole uczniowie mieli zajęcia z algorytmiki, programowania w języku Java, HTML, a także programowania gier w języku C# w środowisku Unity. CodeWeek rozpoczął się lekcją otwartą online w sobotę tj. 10/10/2020 podczas, której uczniowie stworzyli dwie gry typu endless runner w wersji 2D z użyciem programu Scratch oraz wersji 3D z użyciem środowiska Unity. Tydzień programowania zakończył się 17/10/2020 jednak nie dla wszystkich. Część uczniów zapragnęło poszerzać zdobytą wiedzę dalej na kółku informatycznym, poświęconym projektowaniu gier w profesjonalnym silniku jakim jest silnik Unity.

W tym roku nasza szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa w CodeWeek, ale wciąż czekamy na informacje czy dzięki sojuszowi jaki zawarliśmy z innymi szkołami, zebraliśmy wymagany próg punktowy do uzyskania najwyższego "Certificate of Excellence".

codeweek2020cert