Loading color scheme

Puławy - wycieczka klas piątych

2021_05_pulawy_24

Wczoraj odwiedziliśmy Rezydencję Księżnej Izabelli Czartoryskiej w Puławach – Zespół Płacowy z ogromnym parkiem. Pierwszą atrakcją były pawie, które powitały nas przy wejściu. Pani przewodnik opowiedziała nam o historii pałacu – od 1801 roku było to pierwsze muzeum na ziemiach polskich. Księżna Izabella zbierała tam pamiątki związane z historią Polski. W parku pałacowym znajdują się Domek Gotycki i Świątynia Sybilli. Oczywiście wysłuchaliśmy wykładu o tych miejscach, obejrzeliśmy te piękne budowle i rzeźby. A później był odpoczynek, śniadanie na kocykach i bieganie po polanie.

Pożegnaliśmy pałac i park, spacerkiem ruszyliśmy do miasta. W Galerii Zielonej zrobiliśmy „różowe zakupy”, zjedliśmy lody i pojechaliśmy do McDonalds’a. Pogoda była piękna a wycieczka udana – tylko trzy rozbite kolana. Warto odwiedzić Puławy.

                                                                               Uczniowie klasy Va i Vb