Loading color scheme

Niezwyczajna lekcja empatii, tolerancji, integracji i pamięci historycznej

2021_09_wycieczka_lublin_1

W poniedziałek 4 października 2021r. uczniowie klas: Va, Vb, Vc wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielem religii wyruszyli na wycieczkę do Lublina.

Tuż po przybyciu do Lublina okazało się, że działa magia kina... i już czeka na nas projekcja filmu „Czarny Młyn” w kinie Bajka. Obraz filmowy dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji, uwrażliwił nasze serca, zainspirował do pomagania, ukazał nierzadko deficytowy dziś świat wartości, przypomniał o postawie tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Niewątpliwie film zachwycił każdego widza efektami specjalnymi, np. dostrzegliśmy greenscreen, symulację ognia, efekt nakładania markerów.

Po filmie nadszedł czas na chwilę zadumy – zapaliliśmy wspólny znicz i uczciliśmy pamięć więźniów Lubelskiego Zamku, którzy w 1944 roku zostali pochowani w zbiorowej mogile na cmentarzu przy ulicy Lipowej.

Na zakończenie wycieczki wzięliśmy udział w terenowej grze komunikacyjnej (w obiekcie handlowym), która wymagała od nas orientacji przestrzennej, umiejętności przetwarzania informacji, a przede wszystkim – sprawnej komunikacji w języku angielskim oraz współdziałania w grupie. Z entuzjazmem wyszukiwaliśmy miejsca i przedmioty na podstawie podanych w języku obcym wskazówek, zagadek i opisów. Rozwiązania prowadziły do stopniowego odkrywania hasła – najpierw na poziomie każdej klasy, w finale powstało hasło całej wycieczki: Smart fellow dragon.

Uczestnicy wycieczki do Lublina