Ile waży Święty Mikołaj

2022_01_waga_mikolaja_4

W dniach od 25 października do 17 grudnia 2021 roku odbyła się w nasze szkole akcja charytatywna  „Ile waży Święty Mikołaj”. Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Celem konkursu było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, podopiecznych Fundacji.

Akcje w szkole przeprowadzili uczniowie klasy IVA wraz z wychowawcą Agatą Mikołajczyk oraz trzech  uczniów klasy VIIIB. Uczniowie przez prawie dwa  miesiące prowadzili zbiórkę bilonu do puszek wśród swoich szkolnych kolegów, nauczycieli,  rodziców i znajomych. Na koniec akcji należało policzyć zebrane pieniądze. Uczniowie klasy IV A posegregowali monety nominałami i policzyli ich wartość. Była to wspaniała lekcja pracy w zespole i nauka matematyki !!!

Zebrana kwota to: 651,08 zł w następujących nominałach:

1896 monet 1-groszowych

1211 monet 2-groszowych

1438 monet 5-groszowych

386 monet 10-groszowych

412 monet 20-groszowych

156 monet 50-groszowych

99 monet 1-złotowych

34 monety 2-złotowe

34 monety 5-złotowe

Łącznie zebrano 5666 monet.

Zebrana kwota została przeliczona na grosze i pomnożona przez wagę jednego grosza wynoszącą 1,64 grama oraz podzielona przez liczbę uczniów w szkole. Nasz Święty Mikołaj waży 157 gramów na jednego ucznia w szkole. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli swoimi wpłatami tę akcję, ale przede wszystkim uczniom klasy IV A i VIIIB za ich entuzjazm i pracę na rzecz akcji.