Loading color scheme

Słowo daję - empatia

2023_05_slowo_daje_1

„Słowo daję – empatia” to projekt, którego celem było zaangażowanie wszystkich uczniów naszej szkoły do działania podczas wspólnego pisania opowiadania.

W pierwszej kolejności do akcji wkroczyły klasy pierwsze. Wspólnie z nauczycielami, dzieci rysowały obraz, wykorzystując swoją wyobraźnię i kreatywność. Efektem ich pracy była wielka, kolorowa i inspirująca ilustracja, która stanowiła punkt wyjścia dla reszty uczniów. Pisanie opowiadania rozpoczęło się od klas drugich a zakończeniem zajęli się uczniowie klas ósmych. W trakcie pracy, każdy uczestnik miał możliwość dołączenia karteczek z nazwą emocji, które towarzyszyły mu podczas tworzenia. Uczniowie mieli za zadanie wybrać i opisać emocję, która najlepiej oddawała ich stan podczas pisania. Ta dodatkowa warstwa emocjonalna miała wpływ na rozwój fabuły opowiadania i stanowiła wyzwanie dla kolejnych klas, które musiały uwzględnić te emocje w swoich fragmentach. Akcja twórcza stanowiła doskonałą okazję do rozwijania kreatywności, integracji i współpracy między uczniami. Poprzez tworzenie opowiadania na podstawie ilustracji uczniowie mieli szansę wyrazić swoje pomysły i uczucia. Ta inicjatywa wzbudziła duże zainteresowanie i zaangażowanie, a efektem jest spójna i pełna pomysłów historia, do której przeczytania serdecznie zachęcamy.