Zakończenie Akcji "Ile waży Święty Mikołaj"

2023_01_zakonczenie_akcji_2

W dniach od 17 października 2022 do 10 stycznia 2023 roku odbyła się w nasze szkole akcja charytatywna „Ile waży Święty Mikołaj”. Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, a jej celem było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, podopiecznych Fundacji.

Akcję w szkole przeprowadzili uczniowie klasy VA wraz z wychowawcą Agatą Mikołajczyk. Uczniowie przez ponad dwa miesiące prowadzili zbiórkę bilonu do puszek wśród swoich szkolnych kolegów, nauczycieli, rodziców i znajomych. Został również zorganizowany kiermasz ciast w ramach tej akcji, który znacznie podwyższył wartość zebranej kwoty.

Możemy śmiało ogłosić sukces akcji, zebraliśmy dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku!!!! Jest to kwota 1313,74 zł.

Zebraliśmy łącznie 2763 monety:

699 monet 1-groszowych

465 monet 2-groszowych

209 monet 5-groszowych

354 monety 10-groszowe

248 monet 20-groszowych

190 monet 50-groszowych

332 monety 1-złotowych

185 monet 2-złotowe

81 monet 5-złotowych

Zebrana kwota została przeliczona na grosze i pomnożona przez wagę jednego grosza wynoszącą 1,64 grama oraz podzielona przez liczbę uczniów w szkole. Nasz Święty Mikołaj waży 326 gramów na jednego ucznia w szkole.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli swoimi wpłatami tę akcję, ale przede wszystkim uczniom i rodzicom klasy VA oraz klas ósmych za ich entuzjazm i pracę na rzecz akcji.

opiekun akcji

Agata Mikołajczyk