Wizyta klasy Ia w Polskim Radiu Lublin

2023_03_radio_1a_15

We  wtorek 21 lutego uczniowie  klasy I A wybrali  się na niezwykle interesującą wycieczkę do siedziby Polskiego Radia Lublin. Sympatyczny pracownik radia oprowadził uczniów po całym studiu, opowiadając przy tym o ciekawej stronie pracy w radiu, a także odpowiadając na nurtujące dzieci pytania. Uczniowie zapoznali się z pracą dziennikarzy radiowych oraz zobaczyli miejsce, z którego nadawane są codzienne audycje, poznali sprzęt, na którym pracują radiowcy, mieli również okazję powiedzieć coś do mikrofonu i poczuć się jak prawdziwi dziennikarze. Pierwszaki oglądały zdjęcia różnych sławnych ludzi, którzy byli gośćmi w Polskim Radiu Lublin. Wręczyły też laurki przygotowane z okazji Światowego Dnia Radia. To była wycieczka pełna wrażeń.