Loading color scheme

W magicznym Krakowie i Wieliczce...

bieg

Dwudniową wycieczkę zorganizowaną dla klas 7a, 7b i 7c rozpoczęliśmy od próby odkrycia historii, która trwa już ponad 700 lat - zwiedziliśmy Kopalnię Soli Wieliczka będącą zabytkiem z Listy UNESCO. Drugiego dnia pojechaliśmy do Krakowa, w którym najpierw poszliśmy na Wzgórze Wawelskie, skąd udaliśmy się do Archikatedry Krakowskiej i Kaplicy Zygmuntowskiej. Odwiedziliśmy groby królewskie znajdujące się np. w kryptach pod Katedrą Wawelską. Można było tam zobaczyć osobne pomieszczenie poświęcone tylko naszym Wieszczom Narodowym. Później przeszliśmy masę schodów* podczas wdrapywania się na Wieżę Zygmuntowską, aby zobaczyć 5 dzwonów, w tym najbardziej okazały z nich - Zygmunt, znajdujący się na samej górze. Każdy mógł spełnić swoje życzenie, dotykając jego serca za pomocą lewej dłoni (próbowaliśmy je rozruszać, lecz bez skutku :c). Dalej wędrowaliśmy w kierunku Kościoła św. Piotra i Pawła oraz Bazyliki św. Franciszka. Następnie zwiedziliśmy okolice Rynku Głównego, gdzie mieliśmy okazję podziwiać pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice i usłyszeć hejnał grany z północnej wieży Kościoła Mariackiego. Czas spędzony poza ławkami szkolnymi był bardzo aktywny i miło go wspominamy. Nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki.

* masa schodów - czytaj 144!        

Ola Oleksiewicz i Gabriela Królik

Zdjęcia: Pan Mateusz Kot 

k1

k2