Loading color scheme

Dzień Piżamy! Zapraszamy!

charytatywnie

Drodzy uczniowie❗️

Chcemy poinformować o zbliżającej się akcji charytatywnej w naszej szkole Dzień Piżamy. Jest to część ogólnopolskiego wydarzenia Bieg w Piżamach, który organizuje Fundacja "Gdy Liczy się Czas" założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Dzień Piżamy w szkole i przedszkolu to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Dla nas piżama jest symbolem odpoczynku i spokoju, a dla dzieci na oddziałach onkologii jest symbolem walki o zdrowie i życie.

Nie zastanawiaj się☝️ tylko dnia 21 maja (wtorek) przyłącz się akcji i przyjdź w piżamie do szkoły! W ten sposób przekażemy solidarność i wsparcie dzieciom z chorobą nowotworową.

Piżamę można zastąpić innym strojem, na ile to możliwe z oznaczeniem #piżama na ubraniu w widocznym miejscu. Symbolem akcji jest również postać Anioła, dlatego chętne dzieci mogą dołączyć do stroju skrzydła, aureolkę itp.

Wolontariusze z naszej szkoły przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz podopiecznych fundacji. Zebrane środki zostaną przeznaczone przez fundację na zakup pomp na oddział Onkologii, Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz na rehabilitację dzieci po chemioterapii.
Zachęcamy do wsparcia zbiórki i wrzucenia dowolnej kwoty do specjalnie oznaczonej puszki.

Obudź w sobie Anioła 😇 Pomaganie uskrzydla, a dobro powraca! 😇

dziepiz