“Kopciuszek” - prezentacja projektu teatralnego klasy 4d

2024_06_kopciuszek_1

5 czerwca w naszej szkole miała miejsce premiera spektaklu “Kopciuszek” przygotowanego przez Grupę Teatralną Pantofelek. Inscenizacja była podsumowaniem kilkutygodniowego projektu “Ożywiamy baśnie”, nad którym uczniowie pracowali podczas lekcji języka polskiego.

W jaki sposób podzielić się zadaniami i rolami? Jak wcielić się w postać? Kiedy odsłonić kurtynę? Czy kapryśne siostry mogą tańczyć na balu z księżniczkami? Jak opanować stres w sytuacji, gdy za kilka sekund zostanie odsłonięta kurtyna, na scenie stoi scenografia z poprzedniego aktu, a koleżanka, z którą mam zagrać, musi zmienić strój? To tylko kilka problemów, które musieli rozwiązać uczniowie biorący udział w projekcie.

Dzięki wypełnionej widzami sali widowiskowej, żywej reakcji publiczności oraz własnemu zaangażowaniu, uczniowie mogli odkryć magię teatru i literatury.

> > > Filmoteka Kopciuszek < < <