Przegląd Taneczny Disneya

2024_06_disney_12

W dniu 28 maja 2024 roku, w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce, odbył się I Gminny Przegląd Układów Tanecznych do Muzyki Disneya. Patronat nad przeglądem sprawował Wójt Gminy Głusk Pan Jacek Anasiewicz. Celem tanecznego spotkania była integracja środowisk przedszkolnych i wczesnoszkolnych, wzajemne poznawanie się dzieci, przybliżanie różnych stylów i rodzajów tańca, a także rozwijanie zainteresowań  i umiejętności tanecznych. Sprawny przebieg i ciekawą oprawę zapewniły przygotowania podjęte przez organizatorów na wiele miesięcy przed planowanym terminem. Złożyły się na nie m.in. opracowanie regulaminu i programu przeglądu, przygotowanie sali, sprzętu nagłaśniającego, upominków, wykonanie dekoracji, a także pozyskanie sponsorów. Na scenie zaprezentowało się 55 dzieci. Nauczycielki przygotowujące wychowanków do występu wykazały dużą inwencję w zakresie strojów, rekwizytów, układów tanecznych. Mieliśmy okazję zobaczyć tańce do muzyki z „Herkulesa”, „Króla Lwa”, „Pięknej i Bestii”, „Zwierzogrodu”, „Rio2” i innych bajek Disneya. Uczestnicy wzajemnie się dopingowali, nagradzali brawami poszczególne występy, a przy tym dobrze się bawili. Za wspaniałe prezentacje, mali tancerze otrzymali pamiątkowe statuetki oraz upominki. Po części artystycznej wspólny, słodki poczęstunek był doskonałą okazją do rozmów w czasie, których wszyscy mogli podzielić się wrażeniami.