Twój Dar Serca dla Hospicjum

charytatywnie

W roku szkolnym 2023/24 klasa IVa wzięła udział w akcji charytatywnej Twój Dar Serca dla Hospicjum. Akcja polega na organizowaniu przez szkoły wydarzeń artystycznych, kulturalnych oraz kiermaszów, podczas których zbierane sa środki na rzecz  Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu. Uczniowie klasy IVa zbierali pieniądze w szkole oraz podczas szkolnego festynu sprzedając ciasta na kiermaszu. Dzięki hojności uczniów oraz ich rodziców udało się zebrać 871,27 zł.Otrzymane wsparcie finansowe będzie przeznaczone na zakup leków, materiałów opatrunkowych, zakup i naprawy sprzętu medycznego. Podsumowanie akcji odbyło się podczas koncertu zorganizowanego w Lublinie dla wszystkich uczestników akcji.