Podsumowanie Programu Dwujęzyczny Przedszkolak

2024_05_dwujezyczny_przedszkolak_1

Nasza placówka miała zaszczyt brać udział w pilotażowym programie” Przedszkolak w Świecie Dwujęzyczności”, było to bardzo inspirujące działanie dla wszystkich nauczycielek oraz przedszkolaków. Program zbudowany został w taki sposób aby w codziennej pracy wdrażać język angielski do słownictwa naszych dzieci. Realizując program w przedszkolu codziennie uczyliśmy się piosenek i słów, które w naturalny sposób otaczały dzieci. Podczas prac plastycznych słuchaliśmy wybranych utworów, sprzątając sale śpiewaliśmy piosenkę a w wolnej chwili oglądaliśmy bajki- gdzie sympatyczny Tygrysek Tiggi opowiadał nam o swoich przygodach.
Dnia 08.05.2024 odbyło się uroczyste podsumowanie programu. Nasze przedszkole odwiedziło wielu gości, w tym Pani Aneta Zwolińska Prezes Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak, która na ręce Pani Dyrektor wręczyła Laur Uznania za realizację projektu. Nasze przedszkole zostało wyróżnione na tle innych placówek z województwa lubelskiego, biorących udział w projekcie. Sama uroczystość była pełna radości i uśmiechów, przedszkolaki na scenie zaprezentowały swoje talenty muzyczne i taneczne, na koniec czekała na nie słodka niespodzianka w postaci tortu ;)
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom a także przedszkolakom za piękne występy.