Loading color scheme

PÓŁMETEK PROJEKTU EDUKACYJNEGO KLAS 2 SZKOŁY PODSTAWOWEJ „OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”

Od września 2012 roku uczniowie klasy 2 a i 2 b biorą udział w projekcie edukacyjnym z zakresu edukacji finansowej skierowanym do uczniów I etapu kształcenia w szkołach podstawowych.

„Od grosika do złotówki”, bo taką nosi nazwę ten projekt, skierowany jest do uczniów I etapu kształcenia w szkołach podstawowych.
Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje własny „Dziennik podróży”, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań.
Treści nauczania, zawarte w projekcie „Od grosika do złotówki”, obejmują edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczo-zdrowotną, społeczno-etyczną, muzyczno-ruchową oraz plastyczno-techniczną. Dzięki temu nauczyciel, za zgodą dyrekcji i rodziców, może włączyć projekt w cykl kształcenia edukacji wczesnoszkolnej.
Program jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości wspólnie z Fundacją Kronenberga, która go finansuje i Fundacja PZU.
Uczniowie otrzymali materiały dydaktyczne, nauczyciele pakiet materiałów do edukacji i szkolenia, które są w realizacji.
Aktualnie jesteśmy na półmetku projektu i przed kolejnym szkoleniem dla nauczycieli prowadzących projekt dla swoich klas -p.Jolanty Jabłońskiej i p.Agnieszki Tyniec.
Co robią uczniowie podczas zajęć?
- Uczą się oszczędzania, gospodarowania pieniędzmi
- Poznają czym jest konto, karta bankomatowa, przelew
- Dowiadują się skąd się biorą pieniądze w banku i w portfelach rodziców
- Uczą się jak ekonomicznie wydawać pieniądze
- Poznają rewers i awers, rodzaje monet i banknotów
- Uczą się piosenek, wykonują prace techniczne (składanie portfela, czapki, rakiety podróży)

Realizacja projektu trwa 10 miesięcy.