Lekcja otwarta w klasie 1b

2021_02_klasa1b_lekcja_otwarta_7

W piątek 12 lutego w klasie 1b odbyła się lekcja otwarta w obecności pani dyrektor Małgorzaty Guellard oraz nauczycieli klas 1-3. Lekcję przeprowadziła pani Agnieszka Tyniec – wychowawca klasy 1b.

Tematem przewodnim lekcji był „Kosmos”, a konkretniej podsumowanie całego tygodnia nauki o kosmosie w klasie 1b. Nietypowo, bo bez ławek i krzeseł, ale z matą edukacyjną, robotem Photon i smartfonem. Nowoczesne technologie już od dawna sprawdzają się w naszej szkole, a nauczyciele coraz częściej sięgają po inne metody pracy niż ta tradycyjna przy tablicy i w ławce.

Lekcja „ Podróż w kosmos w robotem Photon” łączyła w sobie edukację przyrodniczą, informatyczną, ruchową, muzyczną i społeczną. Swoją podróż uczniowie rozpoczęli od spakowania do plecaka niezbędnych w podróży rzeczy i przy dźwiękach muzyki wystartowali rakietą w nieznaną przestrzeń. Wylądowali na planecie , gdzie mieszkał robot Photon. Tam czekały na nich zadania , które bezbłędnie wykonali na macie edukacyjnej programując trasę Photona. Następnie namalowali planetę, na której miał zamieszkać robot, przedstawili jej walory, stworzyli Układ Słoneczny z własnych ciał, pięknie wymielili nazwy planet oraz zaprojektowali strój kosmonauty.

Lekcja była ciekawa, oceniona bardzo pozytywnie.

Z pewnością robot Photon zawita w klasach 3a oraz 3b na lekcji informatyki z panią Agnieszką.