Sea animals

2021_02_sea_animals_6

Podczas ostatnich zajęć przeprowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej „Multisensoryczne zabawy z językiem angielskim w świetlicy” uczniowie klas I „c” oraz I „d” poznali nazwy morskich zwierząt w formie zabaw i aktywności angażujących różne zmysły.

Dzieci stworzyły swoje kubeczki, które umieszczały w różnych miejscach w sali opisując ich położenie w języku angielskim. Następnie układały z kubeczków wieżę według instrukcji nauczyciela. Uczniowie uczestniczyli również w zabawie muzyczno-ruchowej do piosenki „Where are Sea Animals?”, układali wyrazy z klocków, szukali zwierzątek w wodzie oraz w piankach sensorycznych. Dzieci mogły nawet poczuć morski zapach z „magicznego” słoiczka. Pod koniec zajęć każdy narysował i ozdobił swoje ulubione morskie zwierzątko. Taka nauka to mnóstwo frajdy!