Program „Trenuj z Mistrzem” wystartował!

2022_09_karate_11

30.09.2022 odbyło się na sali gimnastycznej spotkanie z prof. dr Ilija Jorga 10 Dan – prezydentem World Traditional Karate-do Union (WTKU), Andrzejem Maciejewskim prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz Jackiem Anasiewiczem Wójtem Gminy Głusk i Bogusławem Kukurykiem Sekretarzem Gminy Głusk z uczniami i nauczycielami naszej szkoły

Ogólnopolski projekt „Trenuj z Mistrzem” został oficjalnie rozpoczęty. Projekt zakłada prowadzenie darmowych treningów karate tradycyjnego, które będą odbywały się w szkołach w całej Polsce. Zajęcia prowadzą wybitni i znani polscy karatecy. Inicjatywa Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, rozpoczęła się w naszej szkole.  Zajęcia poprowadził sam prezydent światowej Federacji  Karate Tradycyjnego.

– Sensei Ilija Jorga otworzył nowy sezon w sposób bardzo efektowny. Mistrz, który ma 82 lata … pacyfikował swojego przeciwnika. To była prezentacja nieograniczonych możliwości karate w samoobronie. Chcemy pokazywać tym młodym ludziom jak skutecznie się bronić – mówi Andrzej Maciejewski, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Przystępujcie do projektu, zgłaszajcie się do programu  „Trenuj z Mistrzem”, bo jest to bardzo ważne dla młodych ludzi. To dyscyplina sportu, która stawia na równowagę ducha i ciała– tłumaczy Małgorzata Guellard, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kalinówce.

Nabór na darmowe treningi karate ciągle trwa, zapraszamy!!