Pierwszaki w świecie motyli

2023_09_pierwszaki_motyle_35

Wszystkie klasy pierwsze ( a mamy 1a, 1b, 1c, 1d ) 14 września odwiedziły  Motylarnię i miały okazję do wspólnej  zabawy oraz wzajemnego poznania się. Dzieci mogły obserwować w Motylarni przepiękne motyle, a od przewodnika dowiedziały się wiele na temat ich życia. W gablotach  i na tablicach informacyjnych oglądały okazy motyli z Polski i całego świata, ale bezpośredni kontakt z motylami był najciekawszym i przyjemnym doświadczeniem. Motyle  zachwyciły wszystkich swoją  różnorodnością, a przede wszystkim barwą kolorów i wielkością. W laboratorium przyrodnika za pomocą lupy  i mikroskopu  dzieci podglądały gąsienice i poczwarki. Odbyły się również warsztaty artystyczne, podczas których pierwszaki ozdabiały drewniane motyle. Na koniec czekała dzieci zabawa w salce rekreacyjnej i na pobliskim placu zabaw.

Wycieczka okazała się bardzo udana, łączyła edukację ze wspaniałą zabawę.

Halina Gąszczyk-Zamojska