Klasy 3 - Archipelag Roztocze

2023_10_wycieczka_archipelag_1

W dniu 27 września uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce rekreacyjno-krajoznawczej do Archipelagu Roztocze w Budach.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Empirii Zmysłów - miejscu, które inspiruje i zachęca do poznawania otaczającego świata poprzez zmysły. Uczniowie mieli możliwość sterować siłą wiatru, władać dźwiękami przyrody, oglądać świat oczami zwierząt, rozpoznawać roztoczańskie zapachy.

Następnie, dzieci bawiły się w Fikolandzie, na podłodze interaktywnej i pokonywały laserowy tor przeszkód.

Wyjazd był też ciekawą lekcją historii. Trzecioklasiści odwiedzili Park Miniatur Kresowych - unikatową w skali kraju kolekcję 26 makiet zamków i twierdz, będących niegdyś w posiadaniu Rzeczpospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy.

Na zakończenie wycieczki, uczniowie spożytkowali swoją energię na zewnętrznym placu zabaw i w labiryncie.

Najciekawszym punktem wyjazdu okazała się jednak wizyta w kopalni złota, gdzie każdy miał szansę znaleźć i zabrać do domu tyle złota, ile uda mu się zgromadzić.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!