Jesienią wiersze w żółć i czerwień się zamienią...

2023_11_wierszomania_1

19 października 2023 r. w uroczej jesiennej scenerii odbyła się I Edycja Konkursu Recytatorskiego „Wierszomania JESIENNA" dla klas 4-8. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka polskiego: Mariola Skoczylas(pomysłodawczyni konkursu),  Dorota Cękalska i Marzena Mańko.

14 uczestników recytowało wybrane wiersze polskich poetów o jesieni. Występy uczniów oceniało jury w składzie: Pani Wicedyrektor Joanna Okuń, Pani Ewa Gałaszewicz, Pani Anna Zgardzińska oraz  uczennica kl. 7c Aleksandra Oleksiewicz. Konkurs uświetniła swoją obecnością Pani Dyrektor Małgorzata Guellard, która w swoim przemówieniu zachęciła uczestników do zdrowej rywalizacji w przyjemnej atmosferze i życzyła wszystkim rozwijania swoich talentów. Tytuł Mistrza Recytacji I Edycji Konkursu Recytatorskiego „Wierszomania JESIENNA" zdobyła Zosia Zygmuntowicz z klasy 5a. II miejsce zajęła Zosia Maj z klasy 7b, a III miejsce Maksymilian Rosiek także z klasy 7b. Wyróżnienia otrzymali: Ada Łukjan z klasy 5a, Igor Stawski z klasy 5c i Lena Kasperek z klasy 6a.

Dziękujemy Pani Annie Iwan za pomoc przy wykonaniu dekoracji do konkursu, Pani Ewie Mitrus-Ślemp za zrobienie pamiątkowych zdjęć oraz sekcji technicznej Samorządu Uczniowskiego za obsługi sprzętu podczas konkursu. Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w kolejnych edycjach „Wierszomanii”.Organizatorzy konkursu: D. Cękalska,  M. Mańko, M. Skoczylas