Smaczna lekcja w klasie 1b

2023_11_kanapki_1

Podczas pierwszych listopadowych lekcji uczniowie  klasy  1b mieli okazję nauczyć się samodzielnie przygotowywać zdrowe i smaczne kanapki. Najpierw dzieci dowiedziały się, że zdrowa kanapka to taka, która zawiera składniki odżywcze i jest odpowiednio zbilansowana. Wiedziały, że chleb pełnoziarnisty jest lepszy dla zdrowia niż chleb biały, ponieważ zawiera więcej błonnika i witamin. Mali kucharze przekonali się, że zdrowe posiłki są kluczem do utrzymania dobrej kondycji. Kiedy kanapki zostały przygotowane, przyszedł czas na degustację. Dzieci z zaciekawieniem próbowały swoich własnych kulinarnych dzieł. Okazało się, że chleb pełnoziarnisty i świeże składniki dają niesamowicie smaczny efekt! Uczniowie byli dumni ze swoich kanapek i cieszyli się, że mogli jeść coś zdrowego, co sami przygotowali. Ta lekcja nie tylko wzbogaciła wiedzę o zdrowym jedzeniu, ale także rozwijała  umiejętność samodzielności i kreatywności. Uczniowie z uśmiechem na twarzy zakończyli zajęcia, pełne nowej wiedzy i zapału do przygotowywania zdrowych posiłków w przyszłości.

Wychowawczyni,

Agnieszka Świstowska-Huszaluk