Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1b

2023_11_pasowanie_czytelnika_9

W październiku i listopadzie uczniowie klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w dwóch lekcjach bibliotecznych. W trakcie pierwszej wizyty uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o książkach. Pani bibliotekarka Magdalena Pętala opowiedziała im o tym, jak powstaje książka, poczynając od pisarza, poprzez edycję, druk, aż do tego, jak trafia na półki biblioteczne. Dzieci dowiedziały się również o historii książki i jakie znaczenie ma ona w naszym życiu.

Kolejna wizyta dotyczyła zasad korzystania z biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka omówiła jak dbać o wypożyczone książki. Najważniejszym momentem tego dnia było pasowanie na czytelnika. Dzieci otrzymały specjalne zakładki do książek. To symboliczne gesty sprawiły, że uczniowie poczuli się dumni i odpowiedzialni za przyszłe wypożyczane książki.

Wychowawczyni,

Agnieszka Świstowska-Huszaluk