Zimowi przyjaciele projekt klasy 1b

2024_01_karmidelka_1

Uczniowie klasy 1b w ostatnim czasie wzięli udział w fascynującym projekcie, którego celem było bliższe poznanie gatunków ptaków zamieszkujących Polskę. Podczas zajęć uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę na temat różnorodności ptasiego świata, ale także rozwijali umiejętność rozpoznawania poszczególnych gatunków oraz poznawania ich naturalnego środowiska.

Podczas zajęć praktycznych uczniowie, korzystając z różnorodnych źródeł informacji, stworzyli piękne plansze, na których przedstawili ptaki migrujące, ptaki zimujące w Polsce oraz żyjące na stałe w naszym kraju. Zadanie to umożliwiło wzbogacenie wiedzy o konkretnych gatunkach ptaków.

W praktycznej części projektu uczniowie przygotowali proste karmidełka z jabłek oraz pestek słonecznika, które umieściły przy swoich domach. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności manualnych uczniów, ale również uświadomienie, jak ważne jest dbanie o ptaki, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy trudno im znaleźć pożywienie.

Projekt zachęcił dzieci do aktywnego troszczenia się o środowisko naturalne oraz zainspirował do samodzielnego monitorowania życia ptaków oraz zdobywanie cennych doświadczeń z zakresu obserwacji przyrody.

Wychowawczyni,

Agnieszka Świstowska-Huszaluk