Jasełka czyli Boże Narodzenie 2023r.

2024_01_jaselka_1

Aby podkreślić wyjątkowy charakter okresu bożonarodzeniowego 14 grudnia 2023r. w naszej szkole zostały wystawione Jasełka, czyli opowieść o Bożym Narodzeniu. W obecności znamienitych gości: Pana Jacka Anasiewicza – Wójta Gminy Głusk, Pana Łukasza Wójtowicza – zastępcy Wójta Gminy Głusk, Pana Bogusława Kukuryka – sekretarza Gminy Głusk oraz Pani Urszuli Paździor - kierownika USC młodzi aktorzy przybliżyli dzieje narodzin Pana Jezusa. W Jasełkach uczestniczyło aż 86 uczniów z pięciu klas. Klasę 2b przygotowała pani Renata Jakóbczak, klasę 5b pani Agnieszka Szydłowska, klasę 3c pani Mirona Sawicka. Młodzież z klas ósmych wspomogła swoimi głosami młodszych kolegów śpiewając bogaty repertuar kolęd, pastorałek i pieśni adwentowych. O miłe doznania słuchowe zadbała również Zuzanna Dziwina - uczennica klasy 5b śpiewając solo przepiękną kolędę „Uciekali, uciekali”.  W Jasełkach wzięli też udział instrumentaliści z naszej szkoły. Dwóch uczniów z klasy 5c: Aleksander Marcola i Leon Ćwiek zagrało kolędę na saksofonach, a rodzeństwo Maria z klasy 2b i Feliks Ślemp z klasy 4b zagrali w duecie na wiolonczeli i skrzypcach pastorałkę „Oj Maluśki”. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie swoje słowa podziękowań skierował pan Wójt do Dyrektora szkoły pani Małgorzaty Guellard oraz uczniów i nauczycieli. Pań Wójt podziękował za kultywowanie tradycji narodowych i chrześcijańskich, oraz za wielkie zaangażowanie w przygotowanie tak dużego spektaklu.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zadbali o piękne stroje dla aktorów i służyli pomocą, Pani Magdalenie Pętali za wykonanie dekoracji oraz Pani Renacie Jakóbczak za organizację tak dużego przedsięwzięcia. A wszystkim gościom za tak liczne przybycie.