Powiatowe Dni Kształcenia Zawodowego ZS w Piaskach

2024_03_zs_piaski_14

Uczniowie klas ósmych rozpoczęli wycieczki związane z wyborem przyszłej szkoły średniej. Odwiedziliśmy Zespół Szkół w Piaskach, w którym mieści się Liceum Ogólnokształcące, Technikum Zawodowe i Zawodowe Szkoły Branżowe. Powitała nas Pani Dyrektor Szkoły oraz Starosta Powiatu Świdnickiego. Rozpoczęło się zwiedzanie szkoły. Jako pierwszą odwiedziliśmy pracownię kosmetyczną i fryzjerską. Klasa cukiernicza zaprosiła nas na słodkie pianki w czekoladzie. W pracowni mechatroniki była cała masa skomplikowanych urządzeń. Na warsztatach mechaniki samochodowej widzieliśmy modele stare i najnowsze, konkurs wiedzy o samochodach wygrał Bartek Miszczuk. Na sali gimnastycznej obejrzeliśmy krótki mecz i trochę odpoczęliśmy (bo szkoła jest dość duża). W pracowni informatycznej rozwiązywaliśmy test o bezpiecznym internecie – i znowu wygrał Bartek Miszczuk! Gratulujemy wiedzy. Wycieczka była ciekawa, bo pierwszy raz odwiedziliśmy szkołę, która uczy wielu zawodów. Oprowadzała nas Pani od etyki i dwóch miłych chłopaków.

Teraz przed nami Targi Edukacyjne. No cóż, trudno jest wybrać szkołę. Ale wyjazdy – polecamy.

Uczniowie VIII a/b