XI Lubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festiwal Nauki wpisał się już na stałe w kalendarz imprez w naszej szkole. W tym roku hasłem przewodnim była  „Nauka bez barier”.

Uczniowie klasy IG wraz z opiekunami p. Agnieszką Szydłowską i p. Kamilem Szpytem wzięli udział w pokazach chemicznych „ Destylacja prosta, destylacja frakcyjna czy destylacja z parą wodną?”. Na zajęciach dowiedzieliśmy się czym jest destylacja, jak składa się zestaw do destylacji , oraz dlaczego i w jakich przypadkach stosuje się różne metody destylacji prostej i złożonej. Poznaliśmy wady i zalety tej popularnej metody rozdziału mieszanin jednorodnych.

Dzięki uprzejmości Pana Doktora Mroczka mogliśmy zobaczyć barwienie płomienia palnika, które polega na umieszczaniu próbki w płomieniu palnika i obserwowaniu zmian zabarwienia płomienia. Niektórzy z nas mieli szansę samodzielnie wykonać doświadczenie i obserwować zaistniałe zmiany.

Fotorelację z naszej wizyty można obejrzeć na stronie KUL