Wycieczka do Magicznych Ogrodów klasy 0 - IIISP

„Magiczne ogrody” to połączenie natury z baśniowym światem. To pierwszy w Polsce ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię.

W dniach 16, 17 i 18 września kl. 0 - III SP  wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Janowcu.

Krainę Ogrodu strzeże krasnal, który wprowadza dzieci w świat baśni, fantazji i wyobraźni. Dzieci zwiedziły ogród zamieszkały przez tajemnicze istoty. Wśród zieleni drzew, krzewów i przepięknych barw kwiatowy, dzieci odkrywały gąsienice, smoki, skrzaty, wróżki, tajemnicze wodne ptaki i gadające drzewa. Mogły poszaleć na placu zabaw i marchewkowym polu. Kolejką zwiedziły Bulwiakową Osadę pełną dorodnych dyń i zamieszkałych tam skrzatów. Największą atrakcją była grota Czarnoksiężnika Arag do której trzeba było dotrzeć wąską kładką pośród smoków, bagien i dzikiej roślinności.

Dzieci miały mnóstwo wrażeń, niesamowitych doznań, a przede wszystkim radość z zabawy.