Warsztaty AISEC

W dniach 06 - 10.10. 2014 odbyły sie warsztaty AISEC ze studentami z Rumunii i Sri Lanki.

Od 06 do 10 października 2014 r. po raz kolejny gościliśmy w szkole parę zagranicznych studentów w ramach projektu „Enjoy my origin”. Robert Meder z Rumunii i Chathusiki Kumarashinhe ze Sri Lanki to wolontariusze AISEC – międzynarodowej organizacji, która zajmuje się prowadzeniem praktyk i wymiany studentów. Robert i Chathu prowadzili warsztaty kulturowe na temat swoich krajów ojczystych. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie od klas „O” do 3 gimnazjum. Prowadzący starali się dostosować je do zainteresowań i możliwości językowych uczniów. Komunikacja odbywała się w języku angielskim, wspierana niezastąpioną mową ciała, a w klasach najmłodszych także pomocą niezastąpionych szkolnych tłumaczy w osobach: Kuba Kabala – klasa 4a, Veronica Rurarz – klasa 4b i Olga Krawczyk – klasa 5. W czasie warsztatów nasi uczniowie oglądali m.in. pokaz slajdów ukazujących ważne i ciekawe miejsca w Rumunii i w Sri Lance oraz różne aspekty życia mieszkańców tych krajów. Najbardziej jednak podobały się wszystkim tradycyjne gry i zabawy organizowane przez prowadzących. Najlepiej się rozmawia w języku obcym w czasie wspólnej pracy i zabawy. Pobyt zagranicznych gości w szkole stworzył wiele okazji do spontanicznej komunikacji. Także w czasie spotkań w domach rodzinnych zainteresowanych uczniów. Projekty międzynarodowe służą m.in. zwiększaniu umiejętności komunikacyjnych, sprzyjają poznawaniu innych kultur oraz przyczyniają się do zwiększenia motywacji do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że projekt: „Enjoy my origin” spełnił te zadania.

Urszula Bielak