Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 28-29 listopada Samorząd Uczniowski przyłączył się do organizacji Świątecznej Zbiórki Żywności we współpracy z Bankiem Żywności w Lublinie. Była to druga tego typu akcja. Dzięki życzliwości właściciela sklepu Lewiatan, mieszkańców naszej okolicy oraz zaangażowaniu wolontariuszy udało nam się zebrać 193 kg żywności (to o 21 kg więcej niż w poprzedniej zbiórce!).

Podobnie jak w ubiegłym roku, zebrane dary trafią do kilkunastu potrzebujących mieszkańców naszej gminy oraz Domu Samotnej Matki w Lublinie. Serdecznie podziękowania kierujemy do naszych wytrwałych wolontariuszy, którzy swój wolny czas postanowili spędzić niosąc uśmiech i radość innym ludziom.

Zbierali:
Nikola Iwan – kl. Ic
Szymon Brzuch – kl. VI
Gosia Chyrża – kl.VI
Michał Jaworski – kl. VI
Łukasz Marzec – kl. VI
Łukasz Ryś – kl. VI
Kinga Ślusarz – kl. VI
Maćko Wnuk – kl. VI
Kasia Bobruś – kl. IIG
Klaudia Sulowska – kl. IIG
Gosia Brodaczewska – kl. IIIG
Mateusz Klimek – kl. IIIG
Kalina Królik – kl. IIIG
Konrad Kwiatkowski – kl. IIIG
Kamila Nalepa – kl. IIIG
Agata Stefaniak – kl. IIIG

Zbiórkę nadzorowali niestrudzeni opiekunowie – nauczyciele z naszej szkoły: p. Joanna Felke, p. Anna Iwan, p. Łukasz Run, p. Paweł Tokarski oraz p. Joanna Zarzeczna.

Mam nadzieję, że kolejna zbiórka również cieszyć się będzie tak wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem, bo, jak powiedział Jan Paweł II, „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."