Kangur Matematyczny 2015

kangur

Uprzejmie informujemy, że 19 marca 2015 roku odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Konkurs ten został wpisany w 1994 roku do kalendarza imprez UNESCO, od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

W "Kangurze 2015" może uczestniczyć każdy uczeń, który zgłosi swój udział do 15 stycznia 2015 r. i wpłaci 8 zł.

Więcej informacji u nauczyciela matematyki p. Agnieszki Szydłowskiej.