Wiosna w Muzeum Wsi Lubelskiej

Dnia 21 kwietnia  młodsi uczniowie – od Zerówek do klasy IV – zwiedzali Lubelski Skansen.  Pani przewodnik opowiadała o wiejskich chatach, których wnętrza obejrzeliśmy. Były bardzo ciekawe urządzenia i sprzęty AGD! W szlacheckim dworku podziwialiśmy piękne wnętrza saloniku i jadalni. Chłopcom podobały się szczególnie myśliwskie trofea. Byliśmy we wnętrzu zabytkowego kościółka i na rynku z „kocimi łbami”. W skansenie był nawet  dworek przeniesiony z Głuska! Zobaczyliśmy starodawne wozy pocztowe i strażackie oraz wnętrze wiejskiego golibrody.  Po zwiedzaniu był czas na odpoczynek i jedzonko – w sklepiku było pyszne ciasto drożdżowe i jeszcze lepszy żurek. Żurek zjedliśmy jak wiejskie dzieciaki – pięcioma łyżkami z jednej miski! Było ciekawie i wesoło. Przyroda także nas zachwyciła – kwitnące zawilce, miodunki i forsycje. Przez cały czas zwiedzania towarzyszył nam Kot – Turysta. Już teraz planujemy kolejny wyjazd do Skansenu, bo musimy jeszcze obejrzeć wnętrza kuźni, młyna i wiejskiej szkoły. Naprawdę warto pojechać.