Kolędnicy Misyjni Dzieciom Tajlandii

tai 1166193 1920

29 grudnia  2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w kolędowaniu misyjnym .Celem tej akcji charytatywnej było wsparcie rówieśników w  Tajlandii, gdzie ponad 50% dzieci nie chodzi do szkoły, ponieważ  ich rodzice nie mają obywatelstwa tego kraju i żadnych praw. Jedyną szansą na zdobycie wykształcenia są szkoły prowadzone przez misjonarzy. Oprócz pieniędzy zbieranych  do puszek  dostaliśmy wiele smakołyków i poznaliśmy ciekawych ludzi. Był to dla wszystkich kolędujących  bardzo miły wieczór, pełen wrażeń.

Zebraliśmy na misje  około 1300 zł.  W kolędowaniu wzięło  udział  30 uczniów z klas 4-6 Szkoły Podstawowej  i  klas2 i 3 Gimnazjum  , pod opieką rodziców-  p. Katarzyny Dubaj, p. Piotra Ślempa  i p. Joanny Mazur oraz  nauczycieli  p. Ewy Mitrus -Ślemp, p Beaty Korniłłowicz. i p. Joanny Zarzecznej. Dziękujemy wszystkim , którzy  otworzyli swoje domy i przyjęli nas z życzliwością.