Dzień Europejski

2017_03_dz_eu_1

W dniu 21 marca 2017r., w pierwszym dniu wiosny w naszej szkole zorganizowany został Dzień Europejski, w którym udział wzięli uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Każda klasa miała za zadanie wykonać piosenkę w języku angielskim, hiszpańskim lub włoskim. Uczniowie mogli dodatkowo wzbogacić swój występ przygotowując prosty układ taneczny oraz stroje związane z wybranym przez siebie państwem. Zaprezentowano następujące piosenki:

1.  Piosenka w j. hiszpańskim - Vayamos Companieros, Marquess w wykonaniu kl. 1a gimnazjum;

2. Piosenka w j. włoskim - Felicita, Al Bano & Romina Power w wykonaniu kl. 1b gimnazjum;

3. Piosenka w j. angielskim - Happy, Pharrel Williams w wykonaniu kl. VIb;

4. Piosenka w j. hiszpańskim - Sofia, Alvaro Soler w wykonaniu kl. V;

5. Piosenka w j. hiszpańskim - Libre, Alvaro Soler & Monika  Lewczuk w wykonaniu kl. IV.

Kolejnym punktem programu był quiz wiedzy o państwach europejskich, w którym udział wzięły drużyny z poszczególnych klas. Zwycięzcą została drużyna z klasy 1b gimnazjum, która odpowiedziała poprawnie na wszystkie wylosowane pytania.

Dzień Europejski przygotowały p. Dorota Matuszewska, Ewelina Pelak, Urszula Bielak i Katarzyna Kaleja.

Na zakończenie odbył się konkurs wiosenny, w którym należało odpowiedzieć na pytania związane z pierwszym dniem wiosny. Konkurs przygotowała kl. VIb z p. Joanną Felke.