Pierwszy Dzień Wiosny klas 0-III

2017_04_i_dzien_wiosny_49

Jak każdego roku wszyscy uczniowie i nauczyciele w naszej szkole z niecierpliwością oczekiwali pierwszego dnia wiosny. Po długiej zimie jesteśmy spragnieni wiosennego słońca i chociaż odrobiny powiewu ciepłego wiatru co daje nam nadzieję na upragnioną wiosnę. Od samego ranka na sali gimnastycznej trwały przygotowania do uroczystości.

Na początku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0-III pt. „WIERSZOMANIA WIOSENNA- WIOSNĄ NADZIEJE ROSNĄ”. W tej rywalizacji uczestniczyło 24 uczniów. Dzieci swoje umiejętności recytatorskie prezentowały przed kolegami i koleżankami. Nad całością konkursu czuwało szanowne jury, które miało nie lada wyzwanie z finalną oceną prezentowanych wierszy. W skład jury wchodzili: Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wybrano :

I miejsce - Kajetan Czupryn kl. I i Nikola Iwan kl. IIIc

II miejsce - Karol Brzuch kl. IIa i Julia Nieoczym kl. IIIb

III miejsce - Wojciech Iwan 0a i Emilia Kowalewska kl. IIIa

Na wyróżnienie zasłużyli: Aleksandra Oleksiewicz kl.0b, Ludwika Wszelak kl.0a, Katarzyna Oleksiewicz kl. I oraz Karol Szklany kl. IIIb

Laureaci konkursu otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową. Wszyscy otrzymali dyplom, drobny upominek oraz słodycze. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem dlatego już dzisiaj zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w kolejnej edycji konkursu, który przewidziany jest na miesiąc czerwiec.

Kolejnym punktem programu Wiosennie i witaminowo było przedstawienie pt. „Na straganie” przygotowane przez uczniów kl. IIc oraz IIIc. Po obejrzeniu części artystycznej odbyło się wspólne śpiewanie piosenek, zabawy ruchowe w rytm muzyki oraz rozwiązywanie zagadek.

Uroczystość przygotowały pani Mariola Skoczylas i Anna Iwan. Podziękowania dla Pani Magdaleny Pętali za pomoc w przygotowaniu dekoracji.