Drogowskazy kariery dla uczniów klas 1-3: pisarz

2017_04_drogowskazy_6

Pan Paweł Wakuła autor książek historycznych dla dzieci przyjechał do Biblioteki Miejskiej na Felinie , aby spotkać się z uczniami naszej szkoły.

Klasy 2a i 3 b w ramach projektu innowacyjnego „Drogowskazy kariery dla uczniów klas 1-3”ą spotkały się z pisarzem. Uczniowie pojechali pod opieka pań”: Anny Kusak i Agnieszki Tyniec.

Autor pochwalił się napisanym przez siebie książkami, rysował ilustracje oraz odpowiadał na pytania dzieci.

Pytań było oczywiście wiele. Dzieci chciały przede wszystkim wiedzieć, skąd pisarz czerpie pomysły na książki, która z napisanych książek jest jej ulubioną, czy to prawda, że, aby zostać pisarzem, trzeba pisać pamiętniki w dzieciństwie, jaką trzeba ukończyć szkołę, czy od dzieciństwa Pan chciał zostać pisarzem i jak długo pisze się książkę.

Pan Paweł opowiadał o bohaterach swoich książek , a byli to głównie panujący nam przed wiekami królowie oraz o przeżywanych przez nich przygodach.

Uczestnicy spotkania mogli zakupić książki , na których autor złożył autografy.