Obchody „Dnia Książki dla Dzieci” w Zespole Szkół w Kalinówce

2017_04_dzien_ksiazki_dzieci_2

Szkoła Podstawowa w Kalinówce włączyła się w obchody Dnia Książki dla Dzieci. Przez trzy dni już od 3 kwietnia pani Magdalena Pętala odwiedzała wszystkie klasy od zerówek po III klasę Szkoły Podstawowej na specjalnych lekcjach bibliotecznych. Na tych nietypowych zajęciach uczniowie mogli posłuchać wiersza Tadeusza Kubiaka, który przedstawiał wierszem pisaną książkę. Pani bibliotekarka zaprezentowała prezentacje multimedialne, na których uczyła dzieci budowy książki oraz zachęcała ich do sięgania po słowo pisane prezentując ponad „17 zalet książki”. Szczególnie uczniom podobała się ostatnia część lekcji, na której wszyscy uczestniczyli aktywnie w zabawie quizowej dotyczącej znajomości bajek i baśni - tych literackich.

Ten dzień był doskonałą okazją do promocji książek i czytelnictwa.