Wspomnienie z Festynu Rodzinnego

2017_05_festyn_rodzinny_91

W sobotę 27 maja 2017r. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół w Kalinówce zaprosiła rodziców uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców Kalinówki i okolicznych miejscowości na coroczny Festyn Rodzinny.

Program Festynu obfitował w wiele atrakcji takich jak: występy artystyczne uczniów naszej szkoły „Koncert dla Mamy i Taty”, turniej rodzinny piłki nożnej, zabawy i konkursy sportowe m.in. tor przeszkód, skakańce-dmuchańce, chodzenie po linie, kręgle plenerowe i inne, malowanie twarzy czy też loteria fantowa i „wyprzedaż garażowa”. Rodzice mogli podziwiać swoje portrety wykonane przez dzieci na wystawie plastycznej. Ponadto dzieci mogły sprawdzić jak wygodnie siedzi się na policyjnym motocyklu, czy bardzo ciężka jest strażacka sikawka oraz jak przyjemna może być przejażdżka po okolicy bryczką zaprzężoną w dwójkę koni, czy też jak zostać harcerzem podczas spotań z Harcerskim Korpusem Kadetów. A kto już zmęczył się aktywnością mógł odpocząć delektując się pysznymi ciastami i naleśnikami przygotowanymi przez naszych rodziców, kupić orzeźwiające napoje i lody w sklepiku szkolnym albo posilić się daniami z grilla serowanymi przez restaurację z sąsiedztwa „Słoneczny brzeg” oraz kiełbasą z kija pieczoną na prawdziwym ognisku przygotowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły. Rozdano również nagrody w konkursie gminnym „Mój wymarzony zawód”. Wyróżnionym uczniom gratulujemy. Na koniec dzieci i rodzice mieli okazję oglądać nauczycieli w roli aktorów, którzy przygotowali zabawne przedtawienie pt.”O pięciu koźlątkach i złym wilku”. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację Festynu Rodzinnego serdecznie dziękujemy!! :)