MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZ Powiatowy konkurs literacki, recytatorski i fotograficzny

2017_05_zwierz_8

„Detektyw Zajączek siedział w swoim biurze i zagryzał śniadaniową marchewkę. Nagle do biura - z wielkim gdakaniem - wkroczyła Kura Genowefa.

- Witam pani Genowefo - przywitał się Zajączek, kończąc swoje śniadanie. Kura przysiadła w zielonym fotelu.

- Czy była pani umówiona? - zapytał detektyw wycierając pyszczek. Genowefa zapłakała gorzko. Łzy zamoczyły drewniane biurko, a Kura zaczęła płakać jeszcze bardziej. Zajączek podał swojej klientce chustkę i zapytał ponownie:

- Czy coś pani zginęło?

- Moje piękne, złote, małe jajeczko - odpowiedziała Kura drżącym głosem.

- Kiedy pani zwróciła uwagę, że jajko zniknęło? - zapytał Zajączek, wyciągając czerwony długopis i mały czarny notes ...”

To fragment opowiadania „Zaginione jajo” autorstwa Martyny Nawrockiej, nagrodzonego Wyróżnieniem w konkursie literackim. Jeśli chcecie poznać ciąg dalszy tej tajemniczej historii, zapraszamy do biblioteki szkolnej.

W konkursie naszą szkołę reprezentowały także uczennice: Dominika Cios, Veronica Rurarz, Maja Sztymelska, które recytowały wiersze o zwierzętach. Maja za wiersz „Biuro doradcze” otrzymała Wyróżnienie.

Edyta Wlaszczyk zajęła II miejsce w kategorii fotograficznej. Zdjęcia na konkurs przygotowali także: Martyna Nawrocka, Milena Parol, Adrian Słomka i Oliwer Stanikowski.

Gratulujemy sukcesów!