Z wycieczki do Zamościa...

2017_10_zamosc_9

W ramach lekcji wychowawczej „Poznajemy zawody naszych Rodziców” uczniowie klasy VII a wraz z wychowawcą- Grażyną Piórkowską i p. Magdaleną Pętalą wyruszyli na zaproszenie p. Leszka Susa do Stacji Zamość Bortatycze LHS. Stacja zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie kolejowego transportu towarów: masowych i drobnicowych. Pan Sus zabrał nas na wspaniałą wycieczkę, która obfitowała w wiele atrakcji, bowiem uczniowie nie tylko oglądali, ale też pomagali w pracy kolejarzy, m.in. przestawiali zwrotnice, prowadzi ogromny pojazd taboru kolejowego, jeździli pojazdem elektrycznym „Melex”.

Ze stacji udaliśmy się do Zamościa – „perły renesansu”. Tam mieliśmy okazję zobaczyć Arsenał i Stare Miasto. Dzieci zjadły pyszną pizzę, zakupiły pamiątki, a na koniec niektórzy zażyli sporą dawkę ruchu na świeżym powietrzu – próbując zaprzyjaźnić się z zamojskimi gołębiami. Zabawa była przednia! W doskonałych humorach wróciliśmy do domu!