Przedszkolaki poznają jesień

2017_10_dynia_6

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu. Przez kilka dni przedszkolaki wraz z rodzicami przynosili do przedszkola dary jesieni: owoce, warzywa, liście, orzechy, kasztany, żołędzie, szyszki. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których wyjmowały pestki z dyni, cukinii i patisonów . Wielką radość sprawiło im łuskane grochu i rozłupywanie orzechów laskowych. Uczestnicząc  w zajęciach muzycznych nauczyły się kilku piosenek min. " Kasztanki", "Jesień- jesieniucha" . Wykonały też wiele prac plastycznych nawiązujących do aktualnej pory roku. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w zajęciach każdy przedszkolak wie jak należy się ubrać stosownie do pogody i do danej pory roku oraz zna cechy charakterystyczne dla jesieni.