Czy to wszystko dzieje się naprawdę? wycieczka na Farmę Iluzji

2018_05_farma_iluzji_10

Dnia 8 maja 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych: 0a, 0b, klas pierwszych: Ia, Ib, Ic oraz klasy drugiej uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do wyjątkowego Parku Rozrywki i Edukacji, zwanego Farmą Iluzji. Dzieci pojechały pod opieką swoich wychowawców: pani Barbary Mrozik, Elżbiety Zwolak, Joanny Okuń, Jolanty Jabłońskiej, Agnieszki Tyniec, Haliny Gąszczyk-Zamojskiej, Renaty Jakóbczak oraz pani Magdaleny Pętala.

Dzieci wyruszyły o godzinie 8:00 spod budynku naszej szkoły. Po dość długiej podróży trwającej około dwóch godzin byliśmy na miejscu. Po przywitaniu przez naszych przewodników zostaliśmy podzieleni na mniejsze grupy. Ciekawi wrażeń udaliśmy się na niezwykły spacer.

Na Farmie Iluzji czekało na nas mnóstwo niesamowitych atrakcji. Dzieci rozpoczęły swoją przygodę od wizyty w Zakręconym Domku, gdzie doświadczyły iluzji ruchu pozornego. Wielką atrakcją była niewątpliwie Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się czary: ludzie nie mogą utrzymać równowagi a woda płynie pod górę. Dzieci zmierzyły się też z Wiklinowym Labiryntem pełnym ślepych tuneli i różnych zakamarków oraz odkrywały tajemnice Lewitującego Kranu i Studni Nieskończoności. Dzieci miały również okazję przejść przez Labirynt Luster, co dla niektórych okazało się dużym wyzwaniem oraz oglądać się w krzywych zwierciadłach. Wywołało to mnóstwo śmiechu i radości. Dzieci odwiedziły też Pokój Amesa – jedyne miejsce, w którym dziecko może być większe od dorosłego oraz Bajkowy Pałac Cieni, gdzie dzieci mogły odbić swój cień jak Piotruś Pan. Dużym zainteresowaniem cieszył się iluzyjny żart, który pozwolił uwiecznić na zdjęciu własną głowę na patelni – efekt zaskoczenia gwarantowany.

Po krótkiej przerwie przeznaczonej na obiad, zakup pamiątek i zjedzenie lodów dzieci skorzystały z innych licznych atrakcji znajdujących się na terenie parku m.in. Pola Dmuchańców, gdzie mogły wyskakać się do woli, Parku Linowego, „Pajęczyny” – linowego placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju kolejki, karuzele czy mega klocki do zabawy.

Wycieczka na Farmę Iluzji była dla nas wszystkich niezapomnianą przygodą. Z pewnością jest to miejsce, do którego chce się powracać i na nowo doświadczać magicznej atmosfery! Nasze przygody uwieczniliśmy na zdjęciach, zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii. Miłego oglądania!