Podróże po Polsce

2018_06_podroze_po_polsce_1

14 czerwca uczniowie klasy I b wzięli udział w lekcji pt:”Palcem po mapie…”

Celem zajęć było zapoznanie z miastami Polski, kształtowanie logicznego myślenia podczas rozwiązywania łamigłówek matematycznych, ortograficznych i leksykalnych, kształcenie umiejętności posługiwania się mapą konturową i fizyczną Polski oraz wdrażanie do pracy w grupie.

Dzieci oglądały prezentację „Wędrówki palcem po mapie” , a w trakcie wykonywały zadania - oznaczały kierunki świata, poznawały rozkład krain geograficznych, największe rzeki oraz miasta.

Wszystkie grupy otrzymały wielkie puzzle – kontury Polski – które najpierw układały, potem przyklejały, a na koniec, poznając ukształtowanie terenu naszego kraju , kolorowały.

Wszystkie grupy doskonale podawały odpowiedzi do zagadek , zgodnie ze sobą rywalizowały otrzymując nagrody.

Lekcje z podziałem na grupy sprawdzają się u nas w klasie, jest zdrowa rywalizacja, współpraca, wzajemna pomoc i dużo wiedzy połączonej z zabawą.