„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” - podsumowanie projektu

2018_06_mis_podsumowanie_18

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu wzięliśmy udział w projekcie „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Celem projektu było promowanie czytelnictwa i nawiązanie współpracy między przedszkolami. Aby wziąć udział w projekcie musieliśmy przygotować misia, specjalne bąbelkowe koperty- które własnoręcznie ozdobiliśmy misiowymi rysunkami oraz znaczki pocztowe.

Przez kilka miesięcy przyjmowaliśmy misie z innych przedszkoli. Naszą Misię Ślicznotkę- beżową misię, ubraną w czerwoną kreację, wysłaliśmy w podróż po sześciu przedszkolach znajdujących się w różnych częściach naszego kraju. Od zaprzyjaźnionych przedszkoli przyjmowaliśmy ich misie :

• Przedszkole nr 237,Warszawa

• Przedszkole nr 14, Płock

• Przedszkole Miejskie nr 6, Polkowice

• Przedszkole Samorządowe Nr 2, Ciechocinek

• Przedszkole Przyjaciół Książki, Sieraków

• Przedszkole nr 6, Lidzbark Warmiński.

Wszystkie goszczone przez nas misie były witane przez przedszkolaki bardzo radośnie. Za każdym razem, przyjmując nowego misia śpiewaliśmy „Bo z czytaniem jest weselej…”. Każdy mógł poprzytulać misia, a przede wszystkim wraz z nim posłuchać wielu bajkowych opowieści czytanych przez panie nauczycielki. Dużą frajdę sprawiło dzieciom odbijanie swoich paluszków w dzienniczkach podróży misiów. Chętne dzieci mogły narysować prezent dla misia.

To była niezwykła przygoda dla nas wszystkich. Cieszymy się, że dzieci były bardzo zaangażowane i chętnie słuchały czytanych opowieści.

> > > CERTYFIKAT < < <