Z odwiedzinami w lesie

2018_06_las_10

Chcąc miło spędzić ostatnie dni roku szkolnego, postanowiliśmy wybrać się w odwiedziny do lasu.
Leśnictwo Skrzynice, znajduje się ok.12 km od naszej szkoły. Funkcję podleśniczego pełni tam Pan Marcin Dubaj. Dzięki Jego życzliwości, wypoczywaliśmy na łonie natury, oglądaliśmy drzewa i inne rośliny, słuchaliśmy śpiewu ptaków i ciekawych opowieści Pana Marcina. Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci było mierzenie grubości drzew specjalnym średnicomierzem, zwanym przez leśników klupą. Dzieci z wielką radością odpoczywały na łonie natury. Na przywiezionych ze sobą kocach urządziliśmy sobie piknik. Pan Dubaj opowiadał nam na czym polega jego praca i jak ważna jest troska o środowisko i drzewa. Na do widzenia, pożegnaliśmy się serdecznymi słowami- Darz Bór.