Pierwsza wycieczka w pierwszej klasie

2018_09_mini_zoo_6

13 września „pierwszaki” z samego rana wyruszyły pod opieką pani Ewy, pani Ani i pani Małgosi na pierwszą wspólną wycieczkę do Mini Zoo w Turce. Pogoda dopisała, humory również a wspólna zabawa dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń. Dowiedzieliśmy się, że według legend, nazwa „Turka” pochodzi od wodopoju, z którego wód miały korzystać tury. Historia Turki znana jest już od 1772 a niemymi jej świadkami są dwustuletnie drzewa rosnące w parku. Niektóre dzieci z uwagą słuchały ich „opowieści” tuląc się do pni. Równie ciekawe jak poznawanie historii było oglądanie wielu zwierząt znajdujących się w parku. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się park linowy, który wszystkie dzieci zawsze przyprawia o szybsze bicie serca oraz park maszyn rodem z wyścigów Formuły 1 i Moto GP. Dodatkowo kusiła również trampolina i plac zabaw. Dzieci miały możliwość zakupić pamiątki a Panie delektować się pyszną kawą, którą serwował przemiły pan Gospodarz.