Wycieczka do Skansenu

2018_10_skansen_30

Klasy IIa, IIb, IIc oraz klasa III odbyły 5 października 2018 r. wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej pod opieką swoich wychowawców pani Jolanty Jabłońskiej, pani Agnieszki Tyniec, pani Haliny Gąszczyk-Zamojskiej i pani Renaty Jakóbczak. Muzeum zajmuje 23 ha, na których prezentowane są 56 zabytki architektury w sektorach: Wyżyna Lubelska, Roztocze, Powiśle, Podlasie i Nadbuże, miasteczko i sektor dworski. Wzbogaceniem ekspozycji są uprawy rolne i zwierzęta hodowlane. Dzieci oglądały dawne chałupy i zagrody, dwór ze spichlerzem i czworakami. Klasy miały okazję zobaczyć dawny wiatrak oraz jak wyglądał warsztat  garncarza, tkaczki, kuźnię i olejarnię. Duże zainteresowanie wzbudziła wizyta w miasteczku u fryzjera,szewca, krawca i w areszcie śledczym. Skansen to miejsce ,gdzie można na żywo zetknąć się z historią lubelskiej wsi, ale tez odpocząć w malowniczym otoczeniu. Dzieci miały też okazję zobaczyć w Skansenie sesję zdjęciową młodej pary.